Return to site

7 dôvodov prečo sa oplatí študovať na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA?

Ak chceš byť programátorom, testerom, analytikom, počítačovým inžinierom, manažérom, sieťovým analytikom, IT, marketingovým alebo projektovým manažérom, využi poslednú možnosť podania prihlášky na Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline a naštartuj úspešnú kariéru.

Naša fakulta ponúka mnoho výhod a benefitov. Svojou odbornosťou sa radí medzi popredné informatické fakulty na Slovensku a v Českej republike a naši absolventi sú na trhu práce žiadaní. Prečo sa stať FRI-čkárom?

1. štúdium najžiadanejších odborov z pohľadu trhu práce

Programuj a tvor budúcnosť na študijnom programe Informatika. Nauč sa riadiť ľudí a podnikať na študijnom programe Manažment. Buď súčasťou kybernetického sveta na študijnom programe Počítačové inžinierstvo. V inžinierskom stupni rozvíjaj svoj potenciál na študijných programoch Informačné systémy, Inteligentné informačné systémy, Aplikované sieťové inžinierstvo, Informačný manažment a Počítačové inžinierstvo.

broken image

Zdroj: trendyprace.sk

2. Okamžité uplatnenie absolventov na trhu práce

Absolvent FRI sa nezamestná iba vtedy, keď sám nechce. Až 98 % našich študentov nájde uplatnenie na trhu práce, pričom priemerný plat nášho absolventa je 1 267€.

3. Výborné technické vybavenie fakulty

Naše učebne sú technicky vybavené na vysokej úrovni. Každý študent u nás nájde všetko čo k výučbe potrebuje a čo mu pomôže ku kvalitnému vzdelávaniu.

4. Spolupráca s poprednými spoločnosťami v oblasti IT a manažmentu.

Naša fakulta spolupracuje s významnými spoločnosťami hlavne v  IT odvetví. Študenti sa počas štúdia zúčastňujú na praktických projektoch pre tieto spoločnosti a výučba je tak orientovaná predovšetkým na podnikovú prax.

broken image

Podpísanie spolupráce so spoločnosťou IBM

Foto: Dobroslav Grygar

5. Fakulta, ktorá myslí na svojich študentov

Fakultný študentský klub (FRI klub) v spolupráci s vedením fakulty organizuje každoročne niekoľko už tradičných udalostí ako sú napríklad FRIfest, Fričkovica, FRI punč ako vianočné posedenie, FRI ples, aby sme sa zabavili v gala, IT trhovisko, cez ktoré môžeš spoznať zástupcov spolupracujúcich firiem. Na fakulte nájdeš vnútorné aj vonkajšie oddychové zóny. Budova fakulty sa nachádza v blízkosti miestneho lesoparku. Milovníci prírody si tak prídu na svoje. V areáli sa taktiež nachádza altánok, ktorý sa využíva predovšetkým v teplejšom období.

broken image

Rozsiahla externá oddychová zóna s altánkom pre študentov FRI

Foto: Dobroslav Grygar

6. Možnosť spoznávať svet

Chceš cestovať aj počas štúdia? Aj s FRI môžeš byť free. V rámci projektu ERASMUS + naša fakulta spolupracuje s viac ako 50-timi zahraničnými partnerskými školami. Naši študenti majú možnosť vycestovať napríklad do Nórska, Španielska, Portugalska, Fínska, Francúzska ale aj do iných krajín.

broken image

Pohoda s priateľmi na Azorských ostrovoch

Foto: Roman Behúl

7. Mesto Žilina – perla na Váhu

Žilina je po celom Slovensku známa nielen svojím študentským životom, ale aj samotnými krásami mesta. Žilina ponúka pre študentov mnoho možností. Pre milovníkov prírody je to napríklad vyhliadková veža na kopci Dubeň, Budatínsky zámok, Vodné dielo Žilina, Malá Fatra, hrad Strečno a iné. Pre tých, ktorí preferujú nočný život, sa v meste nachádza mnoho podnikov a kaviarní.

Ak ťa zaujala možnosť štúdia na našej fakulte a chceš naštartovať tvoju úspešnú kariéru, tak prihlášku môžeš elektronicky poslať už len do 18. augusta 2019. O ďalších možnostiach štúdia, študentskom živote a príležitostiach, ktoré ťa na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA čakajú, sa dozvieš na našom webe www.budfri.sk.

Ďalšie informácie o FRI UNIZA:

Web: www.fri.uniza.sk, FB: @FRIuniza, Instagram: @budfri.sk, Youtube: budfri.sk