Return to site

Buď najlepší v oblasti IT medzi manažérmi

Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline (FRI UNIZA), jej študenti a ich úspechy sú známe nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Mnohí ju poznajú ako miesto preplnené skvelými informatikmi a odborníkmi pre IT sféru. Vedeli ste však o tom, že na tejto technicky zameranej fakulte môžete študovať aj manažment? A to dokonca na vynikajúcej úrovni a so skvelým tímom pedagógov! Bohatá ponuka manažérskych predmetov spĺňa najsmelšie očakávania a zaručuje, že z našich absolventov sa stávajú výborne pripravení manažéri, schopní prevziať manažérske posty v akomkoľvek odvetví či type podnikania.

MANAŽMENT NIE JE O POUČKÁCH

Mnoho študentov sa obáva, že manažment je len nekonečné bifľovanie a tony poučiek. U nás to nehrozí! Výučba manažmentu je orientovaná predovšetkým na praktické znalosti a schopnosti. Počas roka u nás pracujú študenti na konkrétnych zadaniach z praxe od spoločností ako je napríklad KIA, Volkswagen, Kros alebo Goodrequest. Aby ste mohli svoje manažérske zručnosti uplatňovať v rôznych oblastiach, u nás absolvujete predmety zamerané na rôzne oblasti manažmentu, marketingu, ekonómie a informačných systémov.

Vždy ideme so svetovými trendami. Aktuálne si budete môcť zapísať nové predmety zamerané na digitálny marketing, behaviorálnu ekonómiu, tvorbu aplikácií pre mobilné zariadenia, alebo venovať sa oblasti športového manažmentu pod vedením nášho kolegu Michala Varmusa, skúseného medzinárodného tenisového rozhodcu a člena Výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu.

broken image

Zdroj: Osobný archív. Foto: Dušan Barbuš

Tí najšikovnejší študenti sa častokrát ešte počas štúdia dokážu zamestnať, alebo absolvovať zaujímavé stáže či získať rôzne odmeny. Naši študenti majú možnosť sa zúčastniť StartUp Weekendu, kde môžu založiť svoj biznis. To môže potvrdiť aj naša absolventka Majka Demjanovičová z PureJunk.

broken image

Zdroj: archív Pure Junk

A keď sme už pri tých absolventoch, tak napríklad Tomáš Lodňan to so svojou spoločnosťou Goodrequest dotiahol až na americký trh. Určite ste sa už stretli s mobilnými aplikáciami, ktoré jeho spoločnosť vytvorila – Bistro.sk, Tipsport Liga, Nehnuteľnosti.sk alebo iKros a takisto webové projekty ako napr. Vratna.sk, divadloarena.sk, sladkostiprehosti.sk a ďalšie. V súčasnosti riadi viac ako 40 zamestnancov.

broken image

Pracovné stretnutie k tvorbe mobilnej aplikácie Tipsport Liga

Zdroj: archív Goodrequest

Rovnako aj Vlastimil Kocián, ktorý sa stal spolumajiteľom firmy Kros, a. s., pričom začínal ako brigádnik. Možno sa počas praxe vypracuješ na CEO aj ty. Michal Chovančík si vybudoval svoju úspešnú kariéru ako country manažér spoločnosti Eset v Malajzii.

broken image

Prezentácia výsledkov spoločnosti Eset v Malajzii

Zdroj: archív spoločnosti Axento Asia Sdn Bhd

Naša fakulta má rovnako uzavreté  partnerstvá s firmami ako sú napríklad Azet, Kros, Prima banka, Accenture, Scheidt&Bachmann, Siemens a mnohými ďalšími.

ABY TO NEBOLO LEN O ŠKOLE

            A čo s voľným časom a prestávkami medzi hodinami? Na fakulte sa v súčasnosti nachádzajú moderné oddychové zóny, ako sú KROS chill zóna, átrium, informačné centrum a FRI altánok. Tu si môžu študenti oddýchnuť, stretávať sa so spolužiakmi vo voľnom čase, surfovať na nete alebo spolupracovať na tímových úlohách.

broken image

Oddychové zóny na Fakulte riadenia a informatiky

Zdroj: archív FRI UNIZA

Ak sa však pýtate, čo ďalšie je na FRIčke podľa študentov také skvelé, ich odpoveď je jednoznačne spoločenské podujatia, ktoré sú organizované pravidelne každý rok. Okrem iných sú to napríklad FRIfest, FRIčkovica, FRIples, FRIpunč a ďalšie. Práve na tieto akcie sa študenti každoročne veľmi tešia a odnášajú si z nich tie najnezabudnuteľnejšie zážitky. FRIčka totiž nie je len o študovaní. Jej dôležitou súčasťou je aj nadväzovanie nových kontaktov, vytváranie nenahraditeľných spomienok a zážitkov, ktoré vznikajú práve na týchto akciách.

broken image

Fričkovica 2017 – otvorenie akademického roku 2017/2018

Zdroj: archív FRI UNIZA

 

BUĎ FRI – ŠTUDUJ BUDÚCNOSŤ

Si veľký vizionár a pozeráš už ďaleko do budúcna, alebo si už budeš tento rok písať pred meno titul bakalár? Naša fakulta ti ponúka pokračovanie štúdia aj na inžinierskom štúdiu v študijnom programe informačný manažment. Tu sa budeš učiť aplikovať poznatky, ktoré si nadobudol/a v bakalárskom štúdiu priamo do praxe. Ak sa teda nevieš rozhodnúť ako ďalej, FRIčka je tá správna voľba.

Ak sme ťa ešte stále nepresvedčili, tak snáď ťa presvedčia čísla, ktoré hovoria za nás. Podľa portálov profesia.sk, alebo lepsieskoly.eu si až 98 % našich absolventov nájde uplatnenie, z toho až 90 % v odbore, ktorý študovali. Priemerný mesačný zárobok absolventov FRIčky sa pohybuje okolo 1 267 €. Až 79 % absolventov FRIčky tvrdí, že ak by mali možnosť opätovne sa rozhodnúť, akú vysokú školu by absolvovali, vybrali by si opäť práve Fakultu riadenia a informatiky.

Chceš sa teda aj ty stať súčasťou nášho tímu? Máš priemer z predposledného ročníka do 1,5? Ak áno, berieme ťa bez prijímačiek! Ak však máš rád väčšie čísla, nezúfaj, prijímacie skúšky nie sú náročné a tu sa o nich dozvieš viac.

broken image

Pokiaľ ti však pracovné povinnosti nedovolia venovať sa štúdiu denne, nevadí, aj pre teba máme riešenie! V bakalárskom aj inžinierskom štúdiu ponúkame aj externú formu štúdia v programe manažment (bc.) a informačný manažment (ing.). Podmienky a bližšie informácie o externom štúdiu nájdeš tu.

V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o fungovaní FRIčky, o tom čo robí, aké možnosti ponúka a podobne, neváhajte navštíviť stránky budfri.sk a budmanazer.sk. Fakulta má taktiež svoj Youtube kanál budFRI.sk, na ktorom sú videá z rôznych akcií, ktoré každoročne usporadúva.

Nezabúdajte! Termín podania prihlášky sa nezadržateľne blíži. Svoju prihlášku si môžete podať elektronicky len do 31. marca 2018. Tak neváhaj, staň sa aj ty súčasťou FRI a študuj budúcnosť.