Return to site

FRIday 2018 – deň pre stredoškolákov plný IT trendov a workshopov

Si žiakom strednej školy v poslednom alebo predposlednom ročníku a uvažuješ kam na vysokú školu? Baví Ťa IT, informatika, programovanie, počítačové hry, robotika alebo vedenie ľudí, či marketing? Potom práve pre TEBA sme pripravili podujatie FRIday.

7. decembra od 09:00 do 14:00 h. bude Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline patriť len stredoškolákom. Tých srdečne pozývame na podujatie FRIday 2018 plné praktických workshopov a informácií o možnostiach štúdia na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA, ktoré im pomôžu zistiť, ktorý študijný program je pre nich ten TOP.

Pripravili sme bohatý program so zábavnými súťažami, ktorý pozostáva z predstavenia fakulty, jednotlivých študijných programov, prezentácie trendov v IT a manažmente, realizácie praktických workshopov a ukážok moderných laboratórií spojených s prezentáciou študentských prác. Celý program a ďalšie informácie o podujatí sa nachádzajú tu.

Vstúp s nami do sveta IT a manažmentu. Predstavíme Ti novinky a nielen to, budeš mať príležitosť si ich aj sám odskúšať.

Dozvieš sa ako funguje virtuálna realita, kde všade sa dá využiť a ako s ňou pracujeme na našej fakulte. Praktické ukážky máme samozrejme pripravené.

Ukážeme Ti ako funguje 3D skenovanie a ako sa dá využiť v praxi. Predstavíme Ti výskumný projekt, v rámci ktorého naši kolegovia naskenovali kultúrne pamiatky na Slovensku i v Poľsku a následne vytvorili ich 3D modely.

Naučíme ťa ako funguje 3D tlač. Navrhneš si svoj model a vytlačíš si ho :) Naši kolegovia Ti predstavia aj novinky v tejto oblasti.

Nenechaj si ujsť náš zábavný labák – ENJOY LAB plný noviniek a trendov v oblasti IT. Zacvič si Tai-Chi s NAO robotom, otestuj motoriku svojich rúk, vizualizuj pohyby svojich prstov, preskúmaj, aké teplo vyžaruješ alebo sa zahraj na automobilového pretekára.

Oblasť marketingu a marketingovej komunikácie sa neustále rozvíja. Predstavíme Ti novinky z prostredia propagácie, a tiež nové techniky a formy reklamy používané v súčasnosti na oslovenie zákazníkov. Priprav sa na množstvo názorných príkladov skvelých reklamných riešení z praxe.

Pripravili sme pre TEBA veľa zaujímavých workshopov, na ktorých si môžeš vyskúšať a zdokonaliť svoje IT a manažérske zručnosti.

Poznáš hru bomberman, kde sa snažíš zvíťaziť nad protihráčom pomocou dobre nastavených bômb? A čo, keby si si do hry pridal bonusy a pasce podľa svojej chuti, ktoré arénu trochu vylepšia? Na workshope k tejto hre budeme do existujúcej hry bomberman postupne pridávať a programovať nové bonusy a pasce od tých najjednoduchších (pridanie bomby hráčovi, zvýšenie rýchlosti), cez ťažšie (náhodný skok na trampolíne, odhodenie položenej bomby) až po komplikované (otočenie ovládania) a to všetko veľmi jednoducho, vďaka objektovo orientovanému programovaniu. Tak ako, naprogramuješ si bonus, ktorý Ti dá definitívnu výhodu nad protihráčom?

Naprogramuj si svoj vlastný šifrovací stroj Enigma, ktorý Ti umožní kódovať a dekódovať textové správy. Mentori ti ukážu ako Enigma funguje i ako sa dajú rozlúštiť zašifrované správy, čo sa počas druhej svetovej vojny podarilo Alanovi Turingovi a jeho tímu v Bletchley Parku.

Vyrieš úlohu a pomocou získaných vedomostí sa pokús zneškodniť bombu. V opačnom prípade sa rozoznie siréna alebo sa odpáli dymovnica :)

Vyskúšaj si svoje manažérske zručnosti v rámci manažérskej hry KVIETKOVO. Dokážeš navrhnúť svoje mesto tak, aby si svojimi argumentami uspel pri vyjednávaní o finálnej podobe mesta?

Ukážeme Ti prostredníctvom jednoduchej aplikácie ako sa programuje náš MYrobot. A nielen ukážeme, ale vyskúšaš si to aj sám. Bude ťa poslúchať?

Predstavíme aj naše moderné laboratóriá a ukážeme študentské projekty, na ktorých pracujú naši študenti počas štúdia.

Laboratórium CCNA využíva Cisco Network Academy na FRI UNIZA. Tá je držiteľom viacerých významných ocenení. Jedným z najvýznamnejších je CCNP Academy Curriculum Excellence, ako najlepšia akadémia v poskytovaní Cisco Certified Network Professional (CCNP) kurzov v regióne centrálnej Európy.

Laboratórium simulačných a optimalizačných metód, kde Ti ukážeme zaujímavé projekty týkajúce sa nástrojov na podporu rozhodovania, počítačových simulácií, optimalizačných úloh a umelej inteligencie v počítačových hrách.

Laboratórium manažérskych aplikácií, kde sa oboznámiš so študentskými prácami pre rôzne spoločnosti a organizácie ako napr. KIA MOTORS, Slovenský tenisový zväz (projekt Tenis do škôl), Volkswagen, Kros alebo Goodrequest.

Podujatie FRIday sa realizuje v rámci národného projektu IT akadémia – aktivita Veda v meste. Ak ešte stále váhaš, pozri si našu videopozvánku nižšie. Nezabudni si dať do kalendára náš piatok – FRIday 2018. Ďalšie informácie o možnostiach štúdia na FRI nájdeš na www.budfri.sk. Vzhľadom na kapacitné možnosti, v prípade záujmu o toto podujatie, potvrďte svoju účasť vyplnením prihlasovacieho formulára.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK