Return to site

8 dôvodov, prečo si nenechať ujsť DOD na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA

Vidíš svoju budúcnosť v IT sfére? Baví ťa informatika, programovanie, počítačové siete alebo vedenie a práca s ľuďmi?

Chcel by si v budúcnosti pracovať na vývoji vlastných počítačových hier, robotov alebo hardvéru? Chceš študovať na perspektívnej fakulte a byť na seba po jej ukončení skutočne hrdý? Netúžiš len po titule, ale po skutočných vedomostiach, ktoré využiješ vo svojom IT živote?

Sú ti tieto úvahy pred podaním prihlášky na vysokú známe? Radi ti pri tvojom rozhodovaní pomôžeme. Príď nás navštíviť 16.2.2018 o 10:00 h. Pripravili sme pre teba Deň otvorených dverí. Čo sme si pre teba nachystali?

broken image

Spýtaj sa dekana, garantov, prodekanov a vyučujúcich na všetko, čo ťa čaká počas štúdia

Na dni otvorených dverí máš šancu stretnúť jedinečnú skupinku, ktorú celkom určite nestihneš vyspovedať len tak pri bežnej návšteve fakulty. Od nášho bossa (dekana), cez pod-bossov (garantov a prodekanov), vyučujúcich, doktorandov, IT profíkov z firiem a študentov. Využi to naplno.

Porozprávaj sa o tom, koľko si môžeš zarobiť počas štúdia a koľko po skončení školy

Ako fungovali popri škole doktorandi a úspešní ajťáci? Ako stíhajú učenie a prácu študenti? Spýtaj sa ich! Okrem toho, ako to zvládajú, sa tiež môžeš dozvedieť o zaujímavých príbehoch. Mnohí naši študenti totiž pracujú v skvelých IT spoločnostiach a niektorí dokonca popri škole podnikajú. Vyučujúci ti určite prezradia aj príbehy našich úspešných absolventov, ktorí dosiahli oveľa viac než len skvelý zárobok. Ako príklad možno uviesť Petru Cross (Google, USA – San Francisco), Mareka Šamaja (Microsoft, United Kingdom - Londýn), Jozefa Vodičku – Google, ČR – Praha). Ale aj Vlastimila Kociána – spolumajiteľa spoločnosti KROS, a.s., Róberta Kullu a Jána Krupu – zakladateľov dcérskej spoločnosti Scheidt &Bachmann Slovensko, s. r. o, ktorá rok čo rok rastie a aktuálne zamestnáva takmer 500 zamestnancov.

Pozri si moderné vybavenie na fakulte

Zaujíma ťa v akých učebniach, na akých zariadeniach a v akých programoch sa budeš učiť? Prezri si všetky učebne, jedáleň, bufet a tiež priestory, kde si budeš môcť s kamošmi pokecať, oddýchnuť, vypiť kávu a pracovať na projektoch. Odporúčame pokecať so študentmi a doktorandmi v KROS chill zóne alebo v obľúbenom FRI átriu. :-)

Dozvieš sa viac o študentskom živote, ktorý ťa tu čaká

Láka ťa vysokoškolský život všeobecne, alebo sa ti páčia fotky z našich Fričkárskych akcií? Zisti, ako si ich užívajú študenti, doktorandi a vyučujúci, a presvedč sa, že sa vieme zabaviť ako veľká FRI Family.

broken image

Zisti viac o možnostiach po skončení FRI

Fakulta sa každoročne umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch záujmu zamestnávateľov o našich absolventov. Študenti majú možnosť stretnúť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi už na rôznych podujatiach počas štúdia. Ide napríklad o IT trhovisko, Dni príležitostí, FRIČKOVICA a ďalšie. Naskytá sa tak možnosť dohodnúť si rôzne formy spolupráce od brigády, stáže až po čiastočný pracovný úväzok a následné zamestnanie po ukončení štúdia. Zisti, prečo je záujem o študentov FRI taký veľký.

Zisti viac o našich partnerských spoločnostiach

Naši vyučujúci aktívne využívajú možnosti zapájať do prednášok odborníkov z praxe, ktorí pôsobia v úspešných slovenských a zahraničných firmách, alebo prednášajúcich zo zahraničných univerzít. Študenti sa tak môžu dozvedieť tie najnovšie praktické riešenia uplatňované v úspešných podnikoch.

Semestrálne projekty v rámci jednotlivých predmetov sú tvorené v študentmi vybraných podnikoch, kde sa bližšie zoznámia s problémami a situáciami, ktoré reálne nastali, alebo nastať môžu. Praktické skúsenosti získa študent aj pri záverečných prácach (bakalárskej alebo diplomovej), kde rieši problémy, zadané samotnými podnikmi, ktoré oslovujú fakultu priebežne, alebo si ich vyberú samotní študenti. Spýtaj sa na to, čoho sa môže tvoja semestrálka a možno aj budúca kariéra týkať.

Dozvieš sa, kde všade môžeš vycestovať počas štúdia

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA má viac ako 40 zmlúv pre výmenné študijné pobyty. Univerzity sa nachádzajú v metropolách ako Praha, Viedeň, Drážďany, Paríž, Valencia, Porto a mnoho ďalších. V rámci štúdia môže študent FRI stráviť v zahraničí až 12 mesiacov (v každom stupni vysokoškolského štúdia) a zažiť popri štúdiu aj nezabudnuteľné zážitky.

broken image

Dozvieš sa viac o tom, ako je to so zamestnaním našich absolventov v zahraničí

Za predpokladu, že študent ovláda cudzí jazyk, určite nebude mať problém zamestnať sa v zahraničí. Ak je šikovný a dosahuje adekvátne výsledky je možné, že mu v ústrety vyjde aj podnik. Skvelým príkladom je spoločnosť SIEMENS, ktorá ponúka kurzy nemeckého jazyka pre študentov FRI zadarmo. Takýchto spoločností a možností je však samozrejme veľa. Náš tím ti o ich povie viac.

Ak si nenašiel v týchto dôvodoch odpovede na svoje otázky, alebo sa chceš na vlastné oči a uši presvedčiť, že to čo si si prečítal je pravda, príď 16.2.2018 o 10:00 h. na Deň otvorených dverí na Fakultu riadenia a informatiky UNIZA. Môžeš sa porozhliadnuť po celej FRIčke a vyspovedať vyučujúcich i študentov. Budeme sa na teba tešiť.

Aj ty buď FRI

Absolventi stredných škôl, ktorí plánujete študovať perspektívny odbor s uplatnením a istotou zamestnania po ukončení štúdia, zbystrite! Na Fakulte riadenia a informatiky si môžete vybrať svoje primárne zameranie a následne ho kombinovať a dotvárať podľa toho, čo Vás baví. Tí najvyhľadávanejší na trhu práce – informatici, môžu počas štúdia hľadať nové riešenia, rozvíjať kreatívne myslenie, programovať a tvoriť budúcnosť. Štúdium manažmentu umožňuje získať teoretické aj praktické zručnosti týkajúce sa riadenia ľudí, oddelenia v korporáte, či vlastnej firmy. Pripravení budú na akékoľvek vedúce postavenie v IT sfére i mimo nej. Odpovede na všetky technické otázky, participáciu na vývoji či tvorbe vylepšení v prostredí kybernetického sveta, získa každý absolvent programu Počítačové inžinierstvo.

Čo znamená byť FRI, aké výhody získaš a čo ťa čaká, nájdeš na našej stránke http://www.budfri.sk/ 

Nezabudni, termín podania prihlášky je do 31. marca 2018.